HAVUZ ALARM CİHAZI

        

POOLGUARD HAVUZ ÇOCUK GÜVENLİK ALARMLARI

Aşağıdaki bilgiler NFC Amerikan ulusal güvenlik konseyinin ilgili raporundan alınmıştır.

Her yıl Amerika ülke genelinde 7.000' in üzerinde kişi suda boğularak hayatını kaybetmektedir.Boğulma olayları, 5 yaşın altındaki çocuklarda görülen, ölüm ve yaralanma nedenlerinin, birincisidir.Boğulma olayları, 15 yaşın altındaki çocuklarda görülen, ölüm ve yaralanma nedenlerinin, ikincisidir.Boğulma olaylarının %80' i, evlerinin havuzlarında ve masaj havuzlarında oluşmaktadır.Her yıl 14 yaşın altında yaklaşık 5.000 çocuk, boğulma olaylarından ötürü hastaneye kaldırılmaktadır. Bu çocukların yaklaşık %20' sinde, bu nedenden ötürü vücudunda kalıcı arazlar ve hastalıklar oluşmaktadır.Boğulma olaylarından ötürü, hastane acil servis hizmetleri ve kazazedenin uzun süreli bakım masrafları, çok ciddi boyutlara ulaşmaktadır.Koruma önlemleri almak, çocukların, torunların ve insanların boğularak hayatını kaybetmemesi için gereklidir.

USA North Vernon Indiana' da yerleşik PBM Industries Inc, firmasının ürünleri olan POOLGUARD havuz alarm sistemleri, Amerikan' ın konu ile ilgili en çok satılan ve en çok güvenilen ürünleridir. POOLGUARD havuz alarm sistemleri ASTM havuz alarm sistemleri güvenlik ve performans standardı olan ASTM F 2208 belgesine sahiptir. Alacağınız ürünlerin bu sertifikaya sahip olup olmadığının denetlenmesi hayati öneme haizdir.

POOLGUARD, bir çocuk ya da, yüzme bilmeyen bir kişinin, gözetim altında olmayan bir havuza düşmesi neticesinde, otomatik olarak sesli olarak alarm veren, bir elektronik güvenlik sistemidir.

POOLGUARD, portatif, diğer sistemlerden bağımsız, hafif, kurulması ve işletilmesi basit bir güvenlik sistemidir.

POOLGUARD sistemi devrede iken, suya giren ya da düşen birinin oluşturduğu titreşim ve ses dalgasını hisseden elektronik sensör devresi, bir sesli alarm sistemini tetikleyerek, cihazın üzerinde bulunan ve ayrıca evin içerisine monte edilen sesli alarm hoparlörünün, 85 desibel bir şiddetle çalmasını ve uyarı vermesini sağlamaktadır. Böylece havuza düşen bir çocuk, ya da kişinin kurtarılabilmesi için, sistem uyarıyı anında vermekte ve size en hızlı şekilde müdahale etme imkanı tanımaktadır.

POOLGUARD havuz alarm sistemi, çocuk ve sevdiklerinizin can emniyeti için havuz kullanılmadığı zaman, mutlaka devreye alınmalı, (siz bir telefona cevap verirken bile çok dikkatli olun, çocuğunuz havuza düşebilir), havuz kullanıldığı zaman ise uyku konumuna alınarak, havuzdan hep birlikte keyif almanız sağlanabilir.

Ama kesinlikle unutmayınız ki, POOLGUARD bir can kurtaran cihazı değil, sizin için bir uyarı cihazıdır. 

Diğer Ürünlerimiz

İletişim Bilgileri

 

 

Liman Mah. Atatürk bulvarı 38. Sok.

 No:2 Daire:10 07130 Konyaaltı/ ANTALYA

Tel : +90 242 228 79 59

E-mail : info@sistemhavuz.com

0555 599 90 02

 

Güvenlik Kodunu Göremiyorsanız Sayfayı Yenileyiniz...